Zwiększamy ruch na stronie internetowej o 540%

Firma rozwijająca się w sektorze energetycznym wyraziła życzenie, aby zwiększyć ich ruch na stronie poprzez odpowiednią optymalizację strony internetowej, wyszukanie nowych słów kluczowych oraz pozycjonowanie.

ruch na stronie internetowej jak sprawdzić
darmowy ruch na stronie internetowej
Dokładny audyt potrafi przyśpieszyć wczytywanie strony nawet o 50%!
optymalizacja zwiększa ruch na stronie internetowej
Optymalizacja podstron i treści ma niezwykle ważny wpływ dla wyszukiwarek.
ruch na stronie internetowej i dobieranie słów
Przy wybieraniu słów kluczowych ważna jest ich dokładna analiza.

seo a ruch na stronie internetowej
Czy wiesz, że odpowiednie słowa kluczowe to klucz do Twojej pozycji w Google?

Wyzwanie - darmowy ruch na stronie internetowej

 1. Dokładny audyt strony internetowej.
 2. Optymalizacja podstron i treści.
 3. Wyszukanie odpowiednich słów kluczowych
 4. Pozycjonowanie strony internetowej
 5. Zdobycie ruchu z organicznych wyników wyszukiwania.

Dokładny audyt strony internetowej to podstawa aby zwiększyć ruch na stronie.

Przeprowadzenie dokładnego audytu strony internetowej jest kluczowym i podstawowym elementem przy każdym działaniu podejmowanym na stronie. W ramach naszego audytu który ma na celu optymalizację strony i zwiększenie ruchu na stronie sprawdzamy między innymi:

 1. błędy w kodzie strony, które mają wpływ na wyświetlanie strony przeglądarkach i urządzeniach mobilnych
 2. analizę poprawności dostosowania witryny do urządzeń mobilnych (smartfony, tablety),
 3. analizę czasu ładowania strony wraz ze wskazaniem elementów spowalniających ją i rekomendacjami odnośnie jej przyśpieszenia,
 4. analizę tytułów, nagłówków, grafik, opisów i innych elementów na stronie,
 5. wskazanie ewentualnych innych problemów ze stroną i zaleceń,
 6. określenie priorytetów i zalecanych działań na stronie oraz wprowadzenia modyfikacji.

Optymalizacja podstron i treści potrafi również zwiększyć ruch na stronie.

Po dokładnym audycie strony przyszedł czas na jej optymalizację pod kątem treści i poprawności każdej podstrony. W związku z tym wspólnie z firmą oraz osobami zajmującymi się content marketingiem zmodyfikowaliśmy treści zamieszczone na stronie, aby było one bardziej czytelne i zrozumiałe dla każdego użytkownika. Każda podstrona została dokładnie opisana zarówno dla wyszukiwarek jak i osób poruszających się po stronie. Odpowiednie ustawienie meta tagów, nagłówków czy odnośników ma kluczowy wpływ na dalsze działania na stronie wykonywane na stronie jak i w znacznym stopniu ułatwia użytkownikowi poruszanie się i tym samym potrafi zwiększyć ruch na stronie.

Wyszukanie odpowiednich słów kluczowych ma ogromny wpływ na ruch na stronie.

Gdy strona jest już odpowiednio zmodyfikowana i zoptymalizowana przystępujemy do wyboru odpowiednich słów kluczowych. Należy pamiętać, że dobrze wykonana analiza słów kluczowych jest w dużej mierze czynnikiem odpowiadającym za sukces w wynikach wyszukiwania. Wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania mają nieoceniony wpływ na ruch na stronie internetowej. W ramach wyszukania odpowiednich słów kluczowych podjęliśmy takie działania jak:

 1. Dopasowanie słów kluczowych do celów biznesowych
 2. Wykorzystanie dopasowania przybliżonego by wychwycić rzadziej używane zapytania generujące dodatkowy ruch i zyski
 3. Podział słów kluczowych na brandowe, ogólne i tzw. long tail a więc długie i ściśle sprecyzowane

Ważne jest sprawdzenie popularności każdego wybranego słowa kluczowego pod kątem częstotliwości wyszukiwań. Tworząc taki model słów kluczowych możemy znacznie zwiększyć bezpłatny (organiczny) ruch na stronie.

Pozycjonowanie strony internetowej na wybrane słowa kluczowe

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności przyszedł czas na działania związane z pozycjonowaniem strony naszego klienta. Stosowana przez nas technika pozycjonowania to oczywiście nasz słodki sekret. Oczywiście pozycjonowanie strony internetowej to proces czasami długofalowy, ale odpowiednie zoptymalizowana przez nas strona już po kilku dniach dała bardzo ciekawe rezultaty. Zobacz poniżej jak zwiększyliśmy ruch na stronie internetowej!

Wzrost odwiedzin w ciągu pierwszych 30 dni

Wzrost naturalnych słów kluczowych

Wzrost średniego czasu spędzonego na stronie

Zwiększamy ruch na stronie internetowej! Teoria za nami, teraz praktyka.

Nasza współpraca z klientem zaczęła się na początku czerwca. Oczywiście szybko podpięliśmy klienta pod Google Analitycs aby zweryfikować ruch na stronie internetowej jak i inne ważne dla Nas parametry. Niestety to co zobaczyliśmy nie było dla nas zbyt zadowalające... Ruch na stronie internetowej w tym ruch organiczny (darmowy) na prawie zerowym poziomie. Wszystko to było przyczyną źle zoptymalizowanej strony. Po naszych działaniach opisanych powyżej strona zaczęła swoje "drugie życie". Poniżej przedstawimy analizę miesiąca czerwiec i lipiec.

ruch na stronie internetowej po optymalizacji

Ruch na stronie był znikomy.

Jak można zauważyć ruch na stronie był znikomy. Po tym jak strona trafiła w nasze ręce było już tylko lepiej i lepiej. Strona powoli zyskiwała na sile dzięki wcześniej wykonanej optymalizacji i ciągłym pozycjonowaniu wybranych słów kluczowych. Jeśli dokładnie spojrzymy w wykres w ciągu pierwszego miesiąca naszych działań ruch na stronie zwiększył się o 540%. Ale to nie wszystko! To dopiero początek naszej współpracy z klientem. Miesiąc lipiec był dla nas dość pracowitym miesiącem nad stroną klienta, ale miło było spojrzeć na późniejsze efekty.

ruch na stronie w drugim miesiącu

Ruch na stronie internetowej wzrósł o 140%!

Z miesiąca na miesiąc organicznych ruch na stronie internetowej zwiększał się w rewelacyjnym tempie. Z dziesięciu osób, które odwiedziły stronę internetową w czerwcu do aż 114 odwiedzających w sierpniu! Jak mówią: "liczby nie kłamią" i w tym przypadku nie kłamały. Zwiększenie ruchu na stronie internetowej to zwiększenie liczby potencjalnych klientów. Tylko w trzy miesiące zwiększyliśmy ilość potencjalnych klientów dla firmy ponad dziesięciokrotnie. Taki wynik cieszy nas jak i klienta z którym współpracujemy! Nasz wysiłek włożony w stronę internetową klienta zaowocował, a on przy niskim koszcie znacznie zwiększył swoją liczbę klientów. Ale to jeszcze nie koniec. Chcesz zobaczyć jak wygląda ruch na stronie internetowej na początku września i czy dalszy wzrost jest w ogóle możliwy? Jasne, że tak!

większy ruch na stronie internetowej

Pierwsze dwa tygodnie września a ruch na stronie internetowej dalej wzrasta! Warto przypomnieć, że w lipcu wejść na stronę internetową za pośrednictwem bezpłatnych wyszukiwań było łącznie 36, a po dwóch tygodniach września na stronie było już 73 odwiedzających z bezpłatnych wyszukiwań oraz 40 wejść "direct". Odwiedziny określone mianem "direct" oznaczają, że użytkownik wszedł na daną stronę bez pośrednictwa innych źródeł, wpisując do przeglądarki po prostu adres danej strony internetowej. A więc są to użytkownicy, którzy wcześniej odwiedzili stronę internetową, zapamiętali jej adres a teraz na nią powracają np. po więcej informacji lub w celu kontaktu itd! Dzięki naszym działaniom takim jak audyt strony internetowej, optymalizacja i odpowiednie pozycjonowanie zwiększył się ruch na stronie, a nasz klient mógł się cieszyć większym zainteresowaniem. Podsumowując ruch na stronie internetowej zwiększył się z 10 odwiedzających w ciągu miesiąca (czerwiec) do 114 odwiedzających w ciągu pierwszych 14 dni września.. :)

Chcesz zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej i zyskać nowych klientów? Napisz do nas!

Jak prezentuje się dalszy ruch na stronie internetowej?

Strona internetowa w dalszym ciągu jest ulepsza i na podstawie aktualnych raportów odpowiednio optymalizowana. Takie działania pozwalają na:

 1. Zwiększenie ruchu na stronie,
 2. Znalezienie nowych klientów
 3. Zwiększenie liczby sesji
 4. Zwiększenie liczby odwiedzanych zakładek na stronie
 5. Zwiększenie czasu jaki użytkownik spędził na stronie
 6. Zmniejszenie liczby wyjść bez określonego działania

Wszystkie te rzeczy widać na poniższym obrazku. Poniżej mamy porównanie miesiąca sierpnia i września.

ruch na stronie internetowej statystyka

Bądź na bieżąco! Zapisz się i otrzymuj od nas cenne informacje.

Więcej naszej pracy

Zobacz wszystko